Czy chcesz mieć ładne fałszywe zegarki oversize?

Wbrew powszechnemu przekonaniu uważamy, że zegarki oversize są odpowiednie dla każdego. W rzeczywistości nie wszystkie zegarki oversize muszą być eksponowane lub noszone na nadgarstku, chociaż są interesujące. Dzisiaj zebraliśmy kilka naszych ulubionych zegarków oversize, od powiększonych klasyków po zegarki inspirowane stylem vintage, modele sportowe i przyciągające wzrok innowacje. Każdy jest uroczy, obiecujemy.
Rzućmy okiem na ref. Datejust II. 116334, czyli klasyczny i popularny zegarek, który już znasz. Z 41-milimetrową kopertą Datejust II jest oczywiście większy niż Datejust klasy 36 mm, co nadaje temu nowszemu stylowi nowoczesny wygląd i niezwykłe wyczucie na nadgarstku podczas noszenia.
Prezentowany tutaj model ma karbowaną biało-złotą lunetę i efektowną niebieską tarczę Azzuro, która z pewnością przyciągnie spojrzenia. Z pewnością jest również wyposażony w klasyczne funkcje, których można oczekiwać od Datejust, takie jak szafirowy obiektyw „Cyclops” nad datownikiem na godzinie 3, wodoodporna koperta Oyster i bransoleta Oyster ze stali nierdzewnej. Wewnątrz znajduje się również certyfikowany przez COSC automatyczny kaliber 3163 z 42-godzinną rezerwą chodu.

Jeśli szukasz zegarek repliki o modnym obecnie wyglądzie vintage, ale wciąż wyrazistego, tytanowy Tudor Pelagos o średnicy 42 mm jest tym, czego szukasz. Zainspirowany oldskulowymi zegarkami nurkowymi Tudor z lat 50. i 60., ten zegarek łączy w sobie styl vintage z nowoczesną wrażliwością.
Duża 42-milimetrowa koperta znacznie leży na nadgarstku, zwłaszcza że jest wykonana z tytanu i stali. Ale udało im się podnieść ten sportowy zegarek za pomocą drobnych, ale zauważalnych akcentów, takich jak satynowe wykończenie, matowa czarna tarcza i dopasowana ramka. W końcu nie możemy też zaprzeczyć, że ten zegarek jest właściwie zegarkiem nurkowym. Zachowa swoją wodoodporność do 1640 stóp, jest wyposażony w zawór helowy, szafirowe szkiełko odporne na zarysowania i ma łatwe do uchwycenia ząbkowane krawędzie. W środku znajduje się również samozwijający się mechanizm ETA 2824-2 z certyfikatem COSC.
W przypadku modelu Rolex Explorer II można go znaleźć wszędzie. Nie tylko ze względu na duży rozmiar, od 42-milimetrowej ramki po ponadwymiarowe znaczniki godzin, jest to również jeden z najpopularniejszych zegarków Rolex, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.hb

Dlaczego? Ten zegarek ze stali nierdzewnej działa bez lampy błyskowej. Przyjrzyj się bliżej czarnej tarczy, a zauważysz podświetlone znaczniki godzin, stałą ramkę 24-godzinną GMT oraz jasnopomarańczową wskazówkę drugiej strefy czasowej GMT. Z tym solidnym, wodoodpornym zegarkiem możesz bez wysiłku podróżować do najbardziej odległych miejsc na świecie. Brzmi nieźle!
Chociaż nie jest to typowy zegarek oversize, właśnie to w nim kochamy. Podczas gdy koperta mierzy 44 mm, jest to jeden z najcieńszych automatycznych tanie repliki zegarków tourbillon, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, ma zaledwie 3 mm grubości i mieści się w kopercie o grubości 7 mm.

Dzięki mlecznobiałej tarczy, różowozłotej kopercie i charakterystycznym arabskim cyfrom Breguet ten zegarek ma również styl vintage. Ale współczesne elementy, takie jak wskazówki z niebieskiej stali z otwartymi końcówkami i wizjer, który pozwala spojrzeć bezpośrednio na kaliber 581, przenoszą ten zegarek w XXI wiek. Jeśli szukasz zegarka, który nie wygląda na zbyt ciężki, ale nadal sprawia wrażenie oversize na nadgarstku, ten jest tym, czego szukasz.
Ten duży zegarek sprawi, że Twoje serce zabije trochę szybciej. Ten sportowy zegarek, znany również jako Speedmaster Racing Master Chronometer, ma klasyczny wygląd dużego zegarka i kopertę ze stali nierdzewnej, która dobrze i wygodnie pasuje do nadgarstka.
Ten zegarek wygląda całkiem stylowo, z czarną ramką tachymetru i dwoma czarnymi obrysowanymi subtarczami wyskakującymi na białej twarzy. Czy zauważyłeś też ten gładki, czerwony podpis Speedmastera na tarczy? Prawdziwy zegarek wyścigowy, będziesz mógł mierzyć prędkość na lunecie tachymetru i utrzymywać małe sekundy na dolnej tarczy. Ten zegarek ma również datownik, przezroczysty dekiel, a nawet jest antymagnetyczny. Ten zegarek ma wiele dobrych funkcji z dodatkową przestrzenią.